29 вересня на базі кафе «Вечірні зорі» в рамках роботи міського клубу спілкування молодих інвалідів «Зустрічі друзів» відбувся святковий захід, присвячений Міжнародному Дню вчителя.
На свято було запрошено не тільки членів клубу «Зустрічі друзів», а й педагогів та учнів школи – інтернату № 12 для дітей з вадами зору, спеціалізованої школи – інтернату №8 для дітей з наслідками поліомеєліту та ДЦП, обліково – економічного технікуму – інтернату ім. Ф.Г. Ананченка. Бо саме в цей день ми вирішили вшанувати вчителів, особливо тих, хто працює з незвичними дітьми, дітьми, які мають особливі проблеми та особливі потреби. Щоб працювати з такою категорією необхідно не тільки терпіння. Тут не обійдешся без любові, щирості, відданості.
Саме це і довели педагоги, яких ми запросили. Казачанська Олена Павлівна – кавалер ордена Трудової Слави, педагог с 40 річним досвідом роботи, вона і зараз, знаходячись на пенсії, сумлінно працює у школі - інтернаті №8 для дітей з наслідками поліомеєліту та ДЦП.
Близько 10 років працює у технікумі – інтернаті ім. Ф.Г. Ананченко Аленічева Алла Володимирівна. Вона - педагог с 20 – річним досвідом роботи.
Саніну Лілію Миколаївну наш ЦСССДМ «Довіра» знає дуже добре, бо жодний святковий захід не відбувається без її співучих учениць. 15 років Лилія Миколаївна працює педагогом та керує вокальним ансамблем «Весняночка» в школі – інтернаті № 12 для дітей з вадами зору.
А ось Кудреватих Ніна Андрійовна – педагог з досвідом, вдосконалює з деяких пір свою педагогічну майстерність вдома, бо виховує чудову доньку Феону, яка волею долі опинилася прикутою до інвалідного візка. Тепер Феона вже сама – студентка і опановує професію вчителя в університеті. Вона поділилась з нами своїми професійними думками у творчому есе, якому дала назву «Причина бути педагогом». Поздоровлення та вітання на адресу цієї педагогічної сім`ї були найщирішими.
І взагалі, в цей теплий осінній день жоден запрошений на свято, що мав педагогічну освіту, не залишився без уваги, оплесків та творчих подарунків. А їх було багато і всі вони вражали своєю талановитістю. Запам`ятались всім «східні красуні» з технікуму – інтернату ім. Ф.Г. Ананченка. Вони продемонстрували справжнє фаер – шоу з вогнем та зачарували вишуканими східними танцями.
Не стояли осторонь і члени літературної студії «Пёрышко» Центру АРТ – терапії «ГармоніЯ» ХМЦСССДМ «Довіра». Вони дарували всім свої осінні вірші, а у відповідь отримували не тільки овації, а і тематичні подарунки: збірки віршів та запрошення на гала - концерт творчого фестивалю «ЛАВА – фест», що проходив у Харківському планетарію.
Приємний осінній настрій підтримала і виставка творчих робіт декоративно – прикладного мистецтва на осінню тематику. Її переможці отримали в подарунок білети до Харківського дельфінарію «Немо» та корисні для творчих людей книжки «Забавні саморобки для дітей та дорослих».
Як і завжди тепла зустрічали музичну студію «Співаночки» Центру АРТ – терапії «ГармоніЯ» ХМЦСССДМ «Довіра». Цікавий цей музичний колектив тим, що зібрані у ньому молоді люди мають зовсім різні діагнози, але спільна творча справа зуміла об`єднати і хворих на олігофренію, і незрячих, і молодь з ДЦП, і людей з психічними розладами. Вона не тільки їх об’єднала, а й зробила друзями, згуртувала навколо себе батьків і тепер це колектив – справжня дружня сім`я, яка постійно зростає.
Гарним вокалом радували нас учні школи – інтернату № 12 для дітей з вадами зору та члени клубу «Зустрічі друзів» Сафонова Олена та Костянтин Голуб. Волонтери теж добре попрацювали і провели цікаву командну ігротеку, де кожний ерудит мав нагоду проявити свої знання з народних прикмет осені, відгадати цікаві осінні загадки і принести своїй команді справжню перемогу. Весело та співоче пройшов командний конкурс «Осіння пісня», де змагалися команди «Вересень», «Жовтень», «Листопад» на знання пісень на осінню тематику.
Святковий чай, солодощі теж були якомога доречні, бо перед веселою дискотекою треба було набратися сил та енергії.
|