"Довіра"

Главная » Статьи » Довіра



«Профілактика правопорушень в дитячому та молодіжному середовищі».
 Однією з найактуальніших і соціально значущих завдань, що стоять перед нашим суспільством сьогодні, безумовно, є пошук шляхів зниження зростання злочинів серед дітей та молоді, підвищена ефективність їх профілактики. 

  Необхідність якнайшвидшого вирішення цього завдання обумовлена не тільки тим, що в країні продовжує зберігатися досить складна криміногенна обстановка, але, перш за все тим, що в сфери організованої злочинності втягується все більше і більше неповнолітніх, кримінальними угрупованнями, створеними підлітками, відбуваються небезпечні злочини і число їх неухильно зростає. Злочинність молодшає і приймає стійкий рецидивний характер. А така криміналізація молодіжного середовища позбавляє суспільство перспектив встановлення в недалекому майбутньому соціальної рівноваги і благополуччя.

 23 січня 2012 року в приміщенні Червонозаводського районного підрозділу Комінтернівського міжрайонного відділу кримінально — виконавчої інспекції відбувся круглий стіл на тему: "Вживання наркотичних речовин та алкгогольних напоїв як основні причини правопорушень серед дітей та молоді” за участю директора Центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Червонозаводського району Ташпікової О. Б., начальника відділу соціальної роботи Центру Коцан О. В., провідного спеціаліста Центру Гладких О. В., заступника начальника - старшого інспектора Червонозаводського районного підрозділу Комінтернівського міжрайонного відділу кримінально — виконавчої інспекції Шемет О. В., начальника Кримінальної міліції у справах неповнолітних Червонозаводскього РВ ХМУ України Геращенко О. В., начальника служби у справах дітей Червонозаводського району Клименко Н. М. та студентів Харківської гуманітарно-педагогічної академії- волонтерів Центру.


  Під час круглого столу були розглянуті основні причини, що обумовлюють правопорушення; напрямки, форми та методи профілактичної роботи, спрямованної на формування безпечної та правомірної поведінки у сфері правових відносин та попередження негативних явищ в молодіжному середовищі; роль сімейного оточення в проведені допрофілактичної роботи.

   За багатьох обставин діти є і завжди будуть найважливішою частиною суспільства. Проте ввечері підлітки можуть дозволити собі вживати, тютюнові, алкогольні вироби, не задумуючись про наслідки, які може спричинити їхня асоціальна поведінка. Основною причиною скоєння злочинів та правопорушень серед неповнолітніх є вживання алкогольних та психотропних речовин (до 70 % протиправних дій скоюється у стані сп'яніння). Виникає питання, що спонукає підлітка йти на такі кроки. Є кілька пунктів, якими можна охарактеризувати дану проблему. По перше – вплив оточуючого середовища на підлітка. По друге неналежне утримання та виконання батьками своїх батьківських обов’язків щодо виховання дитини. 

  Отже, серед ключових чинників ризику щодо можливості скоєння злочинів неповнолітніми можна назвати такі: недостатній рівень правосвідомості та правових знань; брак організованої системи дозвілля; вживання алкогольних та наркотичних речовин; низький рівень правових знань батьків та недостатня увага з їхнього боку до виховання тощо. 

  Таким чином, для посилення ефективності проведення спеціальних заходів з питань попередження правопорушень серед дітей та молоді, перш за все, необхідно підтримувати позитивну взаємодію з організаціями, що працюють у сфері попередження протиправних дій неповнолітніх, залучати до співпраці громадські організації; обирати напрямки профілактики правопорушень відповідно до чинників ризику; урізноманітнювати форми та методи профілактики, збільшувати застосування вербальних методів: окрім лекцій та бесід, які передбачають пасивне сприйняття інформації, використовувати диспути, дискусії, вікторини, які активніше залучають слухачів, а також інтерактивні методи подання інформації (тренінги, сюжетно-рольові ігри, вправи); сприяти розробці та впровадженню програм, які організовують дозвілля підлітків; залучати правоохоронців до спільних заходів дозвілля дітей (спортивних змагань, конкурсів) та для проведення сюжетно-рольових ігор з метою ознайомлення з роботою правоохоронних органів; підготовати волонтерів, які можуть стати контактними особами для дітей, схильних до девіантної поведінки.



За матеріалами ЦСССДМ

Червонозаводського району

Гладких О.В.
Категория: Довіра | Добавил: liberta (23.03.2013)
Просмотров: 451 | Рейтинг: 0.0/0


Всего комментариев: 0
Додати коментар:
Iм'я*:
Email:
Код *: