"Довіра"

Главная » Статьи » Довіра



Життя прожити - не поле перейти
               

                                                 Життя прожити - не поле перейти

Життя прожити - не поле перейти. Ця народна мудрість стверджує, що життя - це досить складний непередбачуваний шлях, який проходить людина. Це радість і смуток, це біль і тривога, це яскраві пам`ятні події і «чорні» дні, це перемоги  і падіння.

         Вже кілька років Центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Фрунзенського району та кримінально-виконавча інспекція працює з неповнолітніми та молоддю, які повернулися з місць позбавлення волі, та засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Це люди, які зробили у житті хибний крок, і головна мета роботи з ними, - уникнення таких кроків в майбутньому.

         Різні долі, різні обставини життя, різні погляди на те, що трапилося у житті… Повернувшись з місць позбавлення волі, ці люди приходять до Центру, щоб отримати психологічну допомогу, адже вони потрапили в зовсім інше середовище, адаптуватися у якому їм самим досить важко. Не завжди гармонійно складаються стосунки й у їх сім`ях. Тому спеціалісти Центру та інспекції спілкуються з родинами звільнених, щоб вони змогли розтопити лід на серці та вгамувати злість, обігріти та знайти лагідне слово для кожного з своїх близьких, що оступилися у житті.

          Не завжди відверті розмови при першій зустрічі стають монологами - сповідями при наступних відвідуваннях центру. Адже реальна допомога звільненим з місць позбавлення волі у отриманні паспорта, реєстрації місця проживання, працевлаштуванні та у  інших питаннях подальшого життя цих людей вселяє віру в те, що вони не покинуті напризволяще, не обділені увагою і ще можуть принести користь державі. Та і в особистому житті не завжди все складається. Саме тоді приходять вони зі своїми близькими, щоб отримати допомогу в стабілізації сімейних стосунків..

           Досить відповідальна і кропітка робота проводиться з неповнолітніми та молоддю, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Не дати саме цій категорії оступитися вдруге, усвідомити те, що трапилось, знайти у собі мужність та силу подолати цей бар`єр - над цим і працюють спеціалісти Центру та кримінально-виконавчої інспекції. У кожного з засуджених  нелегка доля. Багато хто пробував, вживав наркотики, алкоголь, тютюн  вів аморальний спосіб життя. Донести до них, як це шкідливо для їх життя, як це вплине на їх майбутніх дітей, переконати їх у цьому - це теж аспект діяльності служби.

       Ефективною формою роботи з даною категорією громадян є індивідуальні консультації, та групові форми роботи - бесіди, тренінги, круглі столи, семінари, та інші. Так, на базі Центру був проведений обласний семінар для спеціалістів центрів на тему «Соціальний супровід неповнолітніх та молоді, засуджених з відстрочкою покарання та звільнених із місць позбавлення волі». На базі обласного професійного ліцею будівництва та соціальної реабілітації було проведено «круглий стіл» з усіма зацікавленими організаціями. А це і кримінально-виконавча інспекція у Фрунзенському районі, кримінальна міліція у справах неповнолітніх, служба у справах неповнолітніх, адміністрація ліцею, Фонд врятування дітей України від наркотиків, юристи та молоді особи, що стоять на обліку у кримінально-виконавчій інспекції. Відбулася розмова щодо  правового статусу даної категорії та до яких наслідків можуть призвести протиправні дії неповнолітніх та молоді, які вживають наркотичні речовини, здійснюють крадіжки, хуліганські дії та інші.

          І якщо цим молодим, і ще зовсім юним людям, на початку життєвого шляху випали випробовування, навіть досить жорстокі, то ми всі разом повинні підтримати їх, простягнути руку взаємодопомоги, не дати впасти у відчай і зневіритись у життєвих орієнтирах, знайти у собі сили перебороти і залишити у минулому той хибний крок.

 Адже життя триває…

Категория: Довіра | Добавил: liberta (26.04.2013)
Просмотров: 483 | Рейтинг: 0.0/0


Всего комментариев: 0
Додати коментар:
Iм'я*:
Email:
Код *: