"Довіра"

Главная » Статьи » Довіра«Сімейна соціалізація осіб і сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах»

«Сімейна соціалізація осіб і сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах»

 2 квітня 2013 року при підтримці Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту та Управління у справах сім’ї та молоді Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» проводив методичну нараду на тему «Сімейна соціалізація осіб і сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах».

         До наради були залучені Голова Правління Харківської обласної громадської організації «Соціальний Всесвіт» Аніщенко Алла Петрівна та заступник голови, координатор соціальних програм Мокряк Артур Григорійович.

На нараді були присутні спеціалісти та фахівці із соціальної роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міста Харкова. Разом з представниками громадської організації спеціалісти та фахівці визначили, що для гармонійного розвитку особистості важливим є формування соціальності (соціальні цінності, соціальні якості, просоціальна поведінка).

Також в процесі обговорення було визначено, що проблеми потрібно вирішувати на початковій стадії, оскільки сімейне неблагополуччя негативно позначається на формуванні особистості дитини. Дитяче виховання в умовах негативного емоційно-психологічного сімейного мікроклімату визначається ранньою втратою потреби в спілкуванні з батьками, егоїзмом, замкненістю, конфліктністю, невпевненістю в своїх силах. Майже всім дітям цієї категорії властива єдина характерна риса – порушення соціалізації, а саме: нездатність адаптуватися до незнайомого середовища, до нових обставин, порушення статевої орієнтації, утрата або відсутність ціннісних орієнтацій, норм моралі, бездуховність, утрата інтересу до знань, шкідливі звички.

         Таким чином, учасники методичної наради зробили висновок, що для українського суспільства сьогодні актуальною є проблема сімей, які потрапили в складну життєву ситуацію. Вона вимагає свого розв’язання, оскільки сім’я є найкращим середовищем соціалізації дитини, від неї залежить, яким буде наше майбутнє, наше суспільство.

         Нарада пройшла досить плідно, адже спеціалісти та фахівці із соціальної роботи брали активну участь у обговоренні відеороликів та притч, а також, працюючи в мікрогрупах, виносили свої пропозиції у вирішенні окремих питань.

        

 

 

Виконавець:

Обихвіст А.О.

Категория: Довіра | Добавил: liberta (11.04.2013)
Просмотров: 154 | Рейтинг: 0.0/0


Всего комментариев: 0
Додати коментар:
Iм'я*:
Email:
Код *: