"Довіра"

Главная » Статьи » ДовіраСила батьківської любові

СОЦІАЛЬНА ІСТОРІЯ

(Дільниця №1)

Сила батьківської любові

          В черговий раз для фахівців із соціальної роботи Московського району м. Харкова -обхід сімей приніс знайомство з родиною, яка  потребувала допомоги. Проживаючи в скромних умовах, батьки сімї С. виховують дитя з тяжкою вродженою патологією центральної нервової системи. У ході бесіди з'ясувалося, що є ряд проблем, пов'язаних зі здоров'ям дитини та психологічним кліматом сім'ї вцілому. Вже тривалий час самостійно вирішити негайні питання батьки просто невзмозі. Стомлені, але оптимістично налаштовані, вони не втрачали віри у найкраще майбутнє. 

          Питання про необхідність допомоги Центру було однозначним  для фахівців соціальної служби . Коли брались за підтримку родини С., фахівці з'ясували, що з незрозумілих для себе причин, вже тривалий час сім’я не отримує необхідних ліків ,але перебуває в списках державної програми по забезпеченню безкоштовними лікарськими препаратами дітей - інвалідів. З кожним втраченим днем стан здоров'я дитини погіршувався. В родині виникали конфлікти, відчуття безпомічності. До цього додавалося складне матеріальне становище, житлово-побутові проблеми і як результат- складний депресивний стан. Окрім цього, дитина потребувала підтримуючої терапії та специфічного догляду. Все це вимагало додаткових матеріальніх витрат для сім'ї, чий дохід складається тільки з пенсії дитини та компенсаційних виплат матері на її утримання. Лише усвідомлення власної батьківської відповідальності за дитину не давало згаснути надії.

  Спланувавши подальші дії для вирішення проблем спільно з фахівцем нашого центру соціальних служб, розпочався етап активних дій. З пакетом зібраних медичних висновків та всіх необхідних копій документів були написані та відправлені листи-клопотання у відповідні інстанції з метою повернення родині недоотриманих лікарських препаратів, передбачених державною програмою , та отримання грошової допомоги сім'ї. У результаті сім'я отримала матеріальну допомогу та необхідні  ліки для дитини.

  Перші позитивні результати окрилили батьків. Регулярні зустрічі з психологом сприяли покращенню взаємостосунків між батьками, допомогли їм мобілізувати власні сили. Юридична допомога фахівця нашого центру допомогла родині у вирішенні побутових питань. Психологічний клімат сім'ї покращився. Сім'я завдяки допомозі фахівців соціального центру відчула впевненість, та зрозуміла, що здатна знайти вихід із будь-якої ситуації.

А для фахівців соціальної служби Московського району м.Харкова- робота яка допомогла родині - є путивідною зіркою... 

Знаменитими є слова французького письменника Франсуа де Ларошфуко:

- «До тих пір, поки ми прагнемо допомагати людям, ми рідко зустрічаємось з невдячністю»... 

Категория: Довіра | Добавил: liberta (10.04.2013)
Просмотров: 51 | Рейтинг: 0.0/0


Всего комментариев: 0
Додати коментар:
Iм'я*:
Email:
Код *: