"Довіра"

Главная » Статьи » Довіра«Почуй свою дитину!»

«Почуй свою дитину!»

 За часів первісного суспільства та до сьогодні сімя була, є й завжди буде тим середовищем, в якому формується та розвивається особистість…

Провідним чинником у цьому процесі виступає пануюча у сім’ї морально-етична атмосфера, спосіб та стиль життя, система цінностей, взаємини її членів між собою та ставлення до інших людей, сімейні традиції тощо.

В родині, про яку йде мова, на момент взяття під соціальний супровід спостерігалось відсторонення та відчуженість між членами родини, повна байдужість до справ, інтересів і почуттів один одного, тобто неблагополуччя, порушення спілкування дітей з батьками.

Фахівцем із соціальної роботи ЦСССДМ Московського р-ну було проведено комплексне вивчення психологічного мікроклімату сім’ї та встановлено відсутність або хибність знань батьків щодо виховання дітей. Фахівець із соціальної роботи на підставі матеріалів книг С.Н. Лазарева «Виховання батьків», Є.І. Рогова «Книга практичного психолога»,               І.В. Сиромятникова «Психодіагностика», провів заходи з психодіагностики та психокорекції стану родини й створив умови для розв’язання та подолання проблем та наслідків негативних явищ відсторонення та відчуження в родині.

Таким чином, родину було неодноразово залучено до культурно-масових заходів, а саме: батьки з дітьми відвідали ТЮГ постанову під назвою «Подарунок», в якій висвітлювалася тема взаємовідносин батьків та дітей. Також родина мала нагоду відвідати фестиваль дитячих театрів та була присутня на презентації книги італійського професора Ф.Нембріні «Від батька до сина».

Також в ході соціального супроводу сім’я отримала можливість відвідати екопарк, парки ім. Горького та ім. Шевченка, клуб «Радмір-Експохол», фотовиставку «Мама XXI сторіччя», що допомогло створити у батьків уявлення про необхідність належного ставлення до дітей, їх психічного, фізичного та морального розвитку та надало можливість побути разом, поспілкуватись між собою та обмінятися враженнями, що в свою чергу створило умови для об’єднання сім’ї.

Таким чином, завдяки комплексному підходу до психологічних проблем та проблем взаємовідносин в родині, фахівцем із соціальної роботи ЦСССДМ Московського р-ну було створено всі необхідні умови для зближення членів родини між собою, встановлення їх порозуміння, організації їх дозвілля та всебічного розвитку. Батьки навчилися не тільки слухати, але й чути своїх дітей та створювати життєрадісну, щасливу атмосферу в родині.

Категория: Довіра | Добавил: liberta (30.05.2013)
Просмотров: 93 | Рейтинг: 0.0/0


Всего комментариев: 0
Додати коментар:
Iм'я*:
Email:
Код *: