"Довіра"

Главная » Статьи » ДовіраІ знову повірить у себе!
     31 березня 2011 року у кафе «Вечірні зорі» відбувся міський фестиваль, що мав назву «Повір у себе і в тебе повірять інші» для талановитих дітей та молоді з обмеженими можливостями, які стали переможцями районних конкурсів.
       Серед людей з обмеженими фізичними можливостями часто зустрічаються натури творчі та витончені. Це тому, що саме такі люди вміють бачити наш світ по іншому. В світі багатьох з них панує гармонія та відчуття прекрасного. Це є захисна реакція на біль, яку вони навчилися перемагати. Адже не секрет, що з незгодами таким людям доводиться стикатися набагато частіше, ніж іншим, особливо тоді, коли інвалідність відображається на зовнішності. Але вони сміливо вчаться протистояти цьому, оглядаючись не навкруги, а звертаючи увагу на особистий внутрішній світ, бо людина, яка спроможна бачити суть, обов’язково вміє розмовляти зі своєю душею.Саме тому багато хто з них висловлюються на мові поезії, живопису, танцю або музики, яка так зрозуміла і близька всім людям.
        Наші конкурсанти підготували вокальні, музичні, поетичні та хореографічні виступи. У залі розташувалася експозиція робіт декоративно-прикладного, образотворчого мистецтва, що приємно вразила як гостей, так і досвідчених членів журі, за які можна було проголосувати протягом всього заходу, але форма голосування була незвичною. Процес голосування було розроблено в яскравій ігровій формі і викликало зацікавленість у всіх присутніх. А на екрані, за допомогою слайд-шоу, кожен присутній мав змогу побачити обличчя самого автора роботи та його витвір у великому розмірі.
     Знайомство з конкурсантами, що виступали на сцені теж було неофіційним, бо спеціально для цього заходу була розроблена фото - презентація, завдяки якій кожен з присутніх міг побачити фото учасників в різний час життя. А розповідь ведучих про кожного конкурсанта дозволила дізнатися про їх вподобання, мрії, захоплення, що допомогло розкрити деякі риси та особливості їх внутрішнього світу.    
    Ось і наблизився час підведення підсумків. В умовах кожного конкурсу повинно бути журі, на яких покладається величезна відповідальність спостерігати за дотриманням правил та нагородження конкурсантів. На даному фестивалі членами журі були шановні люди: начальника управління – начальник відділу у справах молоді Харківської міської Ради – Грінченко О. А, директор ХМЦСССДМ «Довіра» - Дроздова Т.В, співголова Всеукраїнської спілки громадських організацій «Конфедерація громадських організацій інвалідів України» – Родіонов О.В, заступник директора Харківського училища культури – Шахман О.А, головний художник обласного центру народної творчості – Семенихін В.Ф, директор центру соціально-трудової реабілітації інвалідів «Біатрон – 3» - Довбня Р.М.
      І ось - «зіркова хвилина», ми дізнаємося імена переможців! Призові місця в категорії «Діти» отримали Кочкіна Анастасія та Невідомий Дмитро з жестовою піснею «Шалом», яка була виконана надзвичайно чуттєво та вразила своєю щирістю і незвичайністю та Гаврилова Ольга з піснею «Сніжинка». В номінації «Хореографія» – Курган Юлія; в номінації «Художнє мистецтво» - Чаплигіна Анастасія; в «Декоративно-прикладному мистецтві» - Воловик Вікторія; в номінації «Художнє читання» Божко Вадим і Бацунова Марія. Призові місця в категорії «Дорослі» отримав Константин Голуб з композицією «Берега мечты» в номінації «Вокал». Колектив «Співаночки» зайняв призове місце в категорії «Хореографія». В номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» перемогла Матюхіна Катерина, в номінації «Музичний жанр» - Осокін В’ячеслав, а в номінації «Фотохудожник» - Жиронкін Максим. Володарем приза глядацьких симпатій серед конкурсантів по - праву стала Воловик Вікторія.
       Суттєвий внесок в успіх фестивалю зробили наші волонтери, а також студенти Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди та студенти Харківського соціально-економічного інституту, які на цей час проходили практику в ХМЦСССДМ «Довіра» і були задіяні в процесі його організації та проведенні.
      Хочеться подякувати співголові Всеукраїнського союзу громадських організацій «Конфедерація громадських організацій інвалідів України» – Родіонову О.В. за подарунки для наших переможців та за надану можливість поетам опублікувати свої твори у всеукраїнській газеті «Світ рівних можливостей».
      Слова вдячності хочеться сказати Голові Всеукраїнської громадської організації «Жінки Регіонів» Лисенко Наталії Васильовні, від імені якої були вручені подарунки дуету – переможцю, виконавцям жестової пісні Кочкіній Анастасії та Невідомому Дмитру. А також головному художнику областного центру народної творчості - Семенихіну В’ячеславу Федоровичу, який вручив переможцям в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» від імені своєї організації цінні подарунки та сертифікати на участь в обласній виставці «Слобожанський великодень».
      Найактивнішими учасниками фестивалю стали представники Дзержинського, Жовтневого, Комінтернівського, Орджонікідзевського, Фрунзенського, Червонозаводського РЦСССДМ, які пройшли районні фестивалі і стали їх переможцями та були направлені центрами для участі в нашому, міському фестивалі «Повір у себе і в тебе повірять інші».
      Суттєвим є те, що участь у фестивалі надасть змогу окремим переможцям отримати путівки на спеціалізовану зміну під однойменною назвою «Повір у себе і в тебе повірять інші», яка проводиться для дітей з функціональними обмеженнями в МДЦ «Артек».
      Взагалі, цей фестиваль став надзвичайно важливою подією в житті людей з обмеженими функціональними можливостями, адже завдяки йому вони змогли відчути себе надзвичайними, змогли довести всім, що вони талановиті і заслуговують на визнання.
     Отже, велика подяка міській владі за їх підтримку і внесок у розвиток дитячої та молодіжної творчості, особливо це є актуальним для дітей та молоді з особливими потребами. А також всім тим людям, які приймали участь і були задіяні в створенні фестивалю. Саме вони своєю щирістю, небайдужістю і вірою в учасників, допомогли їм самим повірити в себе і розкрити свій талант оточуючим. А переможцями в цей день стали всі, хто виявив бажання продемонструвати свій талант і був нагороджений аплодисментами, визнанням та подарунками, бо кожен присутній отримав частинку тепла, дружби, віри в себе та оточуючих людей.

Категория: Довіра | Добавил: liberta (19.03.2013)
Просмотров: 75 | Рейтинг: 0.0/0


Всего комментариев: 0
Додати коментар:
Iм'я*:
Email:
Код *: